Walory turystyczne Powiśla

Walory turystyczne Powiśla Dąbrowskiego

Tereny Powiśla Dąbrowskiego są atrakcyjne i interesujące dla rozwoju rekreacji, sportu,  rowerowej i pieszej. Głównymi walorami tych terenów są lasy pełne, zwierzyny, ptactwa i owoców leśnych. Liczne rzeki, potoki, rozległe łąki, kolorowe pola uprawne urzekające malowniczymi krajobrazami Wysokiej klasy interesujące zabytki architektury dworskiej i sakralnej. Przemawiają do wyobraźni licznymi pamiątkami historycznymi, miejscami walk o niepodległość. Skłaniają do zadumy i refleksji dziesiątkami przydrożnych kapliczek, figur i krzyży.

Baza noclegowa w regionie

Hotel Cristal Park **** w Dąbrowie Tarnowskiej został uruchomiony w 2011 roku i jest jednym z niewielu hoteli czterogwiazdkowych w regionie. Znajdą w nim Państwo noclegi w stylowych, luksusowo wyposażonych i indywidualnie zaaranżowanych pokojach. Hotel Cristal Park **** w Dąbrowie Tarnowskiej jest luksusowym hotelem biznesowym, który zapewnia swoim gościom pełny zakres usług. Dysponuje bazą noclegową i gastronomiczną o odpowiedniej infrastrukturze dla grup szkoleniowo-integracyjnych, drużyn sportowych jak również osób indywidualnych i rodzin. Restauracja hotelowa organizuje bankiety, konferencje, imprezy okolicznościowe. Może pomieścić 150 osób! Sala Biesiadna ma powierzchnię 230 metrów kwadratowych zaś Sala Balowa (parkiet+ scena) 150 metrów! KONFERENCJE Dysponujemy następującymi salami: Salka konferencyjna na I piętrze o powierzchni 45 metrów kwadratowych - klimatyzowana. Salka konferencyjna na II piętrze o powierzchni 45 metrów kwadratowych . Sala balowa ze sceną na restauracji - 150 metrów kwadratowych - klimatyzowana.  Hotel stanowi część Centrum Konferencyjno - Sportowego. Część sportowa należy do MGOSiR (Miejsko Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji

http://noclegi.pl/cristalpark2

Motel Dąbrowa Tarnowska, ul. Tadeusza Nowaka 2a, tel.: (014) 642 23 07

W ofercie Naszej mamy pokoje: dwuosobowe i trzyosobowe po przystepnej cenie. Motel czynny jest 24h. Właściciele stawiają na jakość, tak więc wszystkie pokoje są czyste, schludne i wygodne. W każdym z pokojów znajduje się łazienka. Dodatkowo w cenie wynajmu są: kawa, herbata, telewizor i stały dostep do internetu.

http://www.motel-dt.pl

AGROTURYSTYKA

Gospodarstwa agroturystyczne Powiatu Dąbrowskiego oferują domy położone w pobliżu lasu, otoczone ogrodem i sadem. Do wynajęcia są również pokoje dwuosobowe (z możliwością dostawienia dodatkowych łóżek), wyposażona kuchnia, spiżarnia oraz łazienka. Dla gości przyjeżdżających własnym samochodem - miejsce do parkowania na terenie posesji. Istnieje możliwość skorzystania z całodziennego lub częściowego wyżywienia (potrawy domowe, regionalne, dania dietetyczne) bądź zakupu produktów w gospodarstwach (mleko kozie, jaja, nabiał, jarzyny).
Do dyspozycji wczasowiczów: rowery, sprzęt pływający, sprzęt plażowy, teren do leżakowania w cieniu drzew,kącik wypoczynkowy w ogrodzie, miejsce na ognisko, plac zabaw dla dzieci, dostępny grill. Na życzenie gości gospodarze zorganizują przejażdżkę konną, wycieczki rowerowe, spotkanie z miejscowym poetą i rzeźbiarzem, ognisko, pokażą dokąd wybrać się na jagody i grzyby, gdzie najlepiej zbierać zioła. Chętni mogą skorzystać z nauki gry na organach, zagrać w bilard. Propozycja skierowana jest do osób lubiących aktywny wypoczynek. Ośrodek Jeździecki zapewnia możliwość nauki jazdy konnej od podstaw, organizowane są również jazdy w terenie, kilkudniowe rajdy konne i przejażdżki bryczką (w zimie saniami). Po wcześniejszym uzgodnieniu można zabrać ze sobą psa lub kota. Ciekawa okolica, świeże powietrze, śpiew ptaków, zapachy łąki lasów pozostawią niezatarte wspomnienia.

Gospodarstwa Agroturystyczne:

Bernadeta Świętek

Lubiczko, Gręboszów 73

33-260 Gręboszów

tel. 14 644 64 97

„Pod sosną"

Marcin Kapłon

Dąbrówka Gorzycka 43

33-210 Olesno

Tel. 501 502 714, 604 886 278

Zofia Czerwona

ul. Nowa 41, Żdżary,

33-207 Radgoszcz

Tel. 14 641 43 04

Zuzanna Brzychczy

ul. Jagiellońska 38

33-207 Radgoszcz

Tel. 14 641 43 57

„Gościna u Babci"

Maria i Piotr Krok

33-263 Zalipie 8

Na PODSTAWIE:
http://powiatdabrowski.pl/agroturystyka.html

 Atrakcje