Sport w regionie

Kultura fizyczna i sport w naszym regionie w ostatnim czasie robi duże postępy, które związane są z powstaniem wyśmienitej bazy sportowej, którą tworzą:  Hala Sportowa im Agaty Mróz-Olszewskiej, basen, orliki w każdej gminie, nowe sale gimnastyczne w kilku szkołach. Niedawno powstała baza sprzyja organizowaniu wielu imprez i zawodów sportowych do których należą: DALS - Dąbrowska Amatorska Liga Siatkówki, wiele zawodów dla amatorów grajacych w tenisa stołowego, Bieg Sokoła, bardzo duzo zawodów pływackich dla różnych grup wiekowych odbywa się na dąbrowskim basenie - którym administruje MGOSiR. Osrodkiem badmintona na poziomie wyczynowym jest Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy "Junis" Szczucin, zawodnicy ze Szczucina od wielu lat zdobywają nagrody na wielu zawodach o zasięgu wojewódzkim i krajowym. Ośrodkiem szkolenia wyczynowego w piłce ręcznej był klub Spartakus Radgoszcz. W Muzeum Drogownictwa w Szczucinie odbywa się corocznie bardzo duży turniej szachowy w formule open, turnieje szachowe organizowane są ponadto w gminie Radgoszcz oraz Olesno.

Biorąc za kryterium ilość uprawiających najpopularniejszymi sportami na Powiślu są: oczywiście piłka nożna, siatkówka, tenis stołowy, pływanie, łucznictwo, badminton, szachy

Najwyżej sklasyfikowane drużyny piłkarskie w powiecie to Dąbrowia i Wisła Szczucin - liga okręgowa -Tarnów, tenis stołowy na poziomie wyczynowym można uprawiać w klubach UKS Agra Olesno. LZS Mędrzechów. Tenisiści z Olesna posiadają trzy drużyny występujące w II, III i IV lidze. Najwyższe nawet na  poziomie ogólnopolskim wyniki uzyskują zawodniczki i zawodnicy występujący w sekcji łuczniczej Dąbrovii.

Najwybitniejszymi wynikami sportowymi w naszym regionie może pochwalić się olimpijka z Sydney, łuczniczka MLKS Dąbrowia Agata Bulwa .

Ur. 4 września 1975 r. w Dąbrowie Tarnowskiej zawodniczka od 1987 r. należy do klubu Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska. Jej trenerami byli: Janusz Czub, Janusz Hudyka (trener klubowy) oraz Stanisław Stuligłowa (trener kadry). Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie. Mieszka w Dąbrowie Tarnowskiej.

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Sydney zajęła 37. miejsce w wieloboju indywidualnym oraz 11. w wieloboju drużynowym. Wówczas razem z nią w drużynie były: Anna Łęcka i Joanna Nowicka.

 

main 390  bulwa
 

 

Sukcesy:
1999 - brązowy medal podczas Halowych Mistrzostw Świata, Hawana;
2000 - brązowy medal podczas letnich Mistrzostw Polski (indywidualnie);
2000 - brązowy medal podczas Halowych Mistrzostw Polski (drużynowo);
2000 - złoty medal w Halowych Mistrzostw Europy, Spała (drużynowo - razem z Anną Łęcką, Barbarą Węgrzynowską);
2001 - srebrny medal podczas Halowych Mistrzostw Świata, Florencja (indywidualnie);
2001 - finalistka Halowych Mistrzostw Świata rozgrywanych we Florencji - 4. miejsce (drużynowo - razem z Justyną Mospinek i Barbarą Węgrzynowską);
2001 - wicemistrzyni Halowych Mistrzostw Polski (indywidualnie).

2011 - mistrzyni Halowych Mistrzostw Polski (indywidualnie)

2011 - brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski (w drużynie z Katarzyną Mickiewicz, Małgorzatą Mickiewicz)

2013 - srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski (w drużynie z Katarzyną Mickiewicz, Małgorzatą Mickiewicz)

2013 - złoty medal Halowych Mistrzostw Polski (indywidualnie).

Na codzień jest policjantką.